Tento tyden u nas bylo rusno!:-) Ve ctvrtek za nami zavitala dalsi vzacna delegace tentokrat Kacka a Vitek Oburkovi z Irska. Po prijemne podvecerni prochazce na Dundee Law jsme slupli par palacinek a stravili pohodovy vecer s lahvinkou vina;-)
Thursday, 24 April 2008
Monday, 21 April 2008
The Precious Visit From Horice (Czech Republic)
Dneska nas svou trosku necekanou ale o to vice prijemnou navstevou poctili bratri Tom a Mirek Noskovi z dalekeho 'Mesta kamenne krasy', kteri prave cestuji po Anglii a Skotsku. Samo jsme jim trosku ukazali nas novy domov a vecer spolecne oslavili moji pracovni nabidku, kterou jsem dopoledne dostal. Takze uz se konecne prestanu doma nudit!:-)
Sunday, 20 April 2008
Hillwalking - Ben More Glen-Cruach Ardrain-Crianlarich
Konecne jsme se dockali a vyrazili na celodenni vyletik smer Glen Falloch! Predpoved pocasi vypadala vice nez nadejne, takze jsme se rozhodli pro jednu z delsich a zaroven trosku narocnejsich tras.
Udolim Benmore jsme postupovali podel ricky Benmore, slunicko krasne svitilo a vyhledy byly naprosto uzasne! Po obidku zacalo trosku foukat, s narustajici vyskou pribyvalo aj mnozstvi snehu a my po celkem pohodovem vystupu zdolali Stob Garbh (960 m). Pote nasledoval malinko narocnejsi vystup na Cruach Ardrain (1045 m), kam uz jsme se z nasi puvodne osmiclenne skupiny vysplhali pouze ctyri. Prekrasna panoramata za tu namahu ale rozhodne stala!;-)
Nakonec nas cekal prijemny sestup do vesnicky Crianlarich, kde uz na nas cekal autobus smer Dundee. Az na to, ze jsme vecer skoro nemohli chodit nemel dnesni vyletik ani nejmensi chybicku, takze uz se tesime na priste!:-)
Sunday, 13 April 2008
Tour De Dundee Hills & Spring Cleaning Of Balgay Park
Dneska byl v planu vylet s Caledonian Hillwalking klubem smer Glen Falloch. Navzdory neprilis priznive predpovedi pocasi jsme si v sobotu vecer pripravili baaajo celodenni svacu a nabalili dalsi nezbytnosti do pohody a nepohody. Rano jsme se probouzeli do polojasneho dne a tajne doufali, ze by to snad mohlo vydrzet az do vecera :-)
Hned cestou na autobus jsme si dali mensi rozcvicku, to jen pro jistotu, abychom stihli vcas busik, ktery na zadne opozdilce neceka :-) Na zastavku jsme dorazili s predstihem nekolika minut, a proto nas ani v nejmensim nenapadlo, ze by mohl byt nejaky problem....ale ouha, chybicka se vloudila, autobus nedorazil ani po peti, po deseti avsak ani po triceti minutach cekani :-(
Ale co uz, batuzky jsou plne vytecne basty, rano stale vypada slibne a v Dundee je prece tolik zakouti, ktera jsou nam stale neznama, a tak byl jednomyslne odhlasovan alternativni program...TOUR DE DUNDEE HILLS!
Takze nejdriv jsme vyrazili smer Dundee Law, coz je puvodne vyhasla sopka a zaroven nejvyssi bod v celem meste (174m). U pomniku obetem druhe svetove valky jsme se obcerstvili 'mirne' preslazenym cajem a jako dalsi cil si vytycili druhe nejvyse polozene misto - Balgay Hill (143 m), kde se nachazi Mills Observatory - jedina celorocne verejnosti otevrena hvezdarna v celem UK. Na samem vrcholku kopce jsme si prosli nekolikanasobne zmensenou verzi nasi slunecni soustavy a na planete Pluto jsme posvacili :-)
Slunicko porad pekne svitilo a obcas aj prijemne hralo a my se pomalu vydali k domovu. Ale jelikoz doma mame pres den docela 'kosu', nechali jsme se inspirovat ze vsudypritomnych plakatku a po obidku se pripojili k hrstce mistnich dobrovolniku a pomohli s uklidem casti Balgay parku. Za hodinku jsme nashromazdili docela slusny naklad odpadku a zitra budeme slavni po celem Dundee diky mistnim novinaaam :-D